Gündem

Ankara’da 19 Mayıs ve Gençlik Haftası coşkuyla kutlanıyor

Gençlik Haftası boyunca, yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonunda coşkuyla kutlanıyor. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, 12-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında yurt genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Gençlik Haftası kapsamında 81 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan bir erkek ve bir kadın olmak üzere temsilci olarak seçilen toplam 166 Temsilci Genç, ilk olarak Ankara’da buluştu. Temsilci Gençlerin katılımıyla milli mücadele tarihimizde iz bırakmış; Samsun, Amasya, Sivas ve Ankara illerimizde çeşitli ziyaret ve programlar gerçekleştirdi. Bakanlığın ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğinde 19 Mayıs’ta 81 il kent meydanlarında “Hareketlilik Yılı” etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Festivalleri düzenlendi.

Ankara’da on binler etkinliklerde bir araya geldi

Ankara’da ANKAmall Alışveriş Merkezi önünde düzenlenen etkinliklerde on binler bir araya geldi. Halk oyunları gösterileri, konser etkinlikleri ile sportif etkinliklerin düzenlendiği programları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Enes Efendioğlu ile Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik de takip etti. Gençlerle yakından ilgilenen, sohbet eden Genel Müdür Efendioğlu etkinlikler ile ilgili Çelik’ten bilgi aldı.

Ankara’da ki etkinliklere katılınlar organizasyondan dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve bakanlık bürokratlarına teşekkür etti.

Bu yıl yurt genelinde düzenlenen gençlik festivalleri de büyük bir coşku içerisinde geçti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu