Gündem

 Artvin Güzel Sanatlar Lisesi yıl sonu sergisi

 Artvin Güzel Sanatlar Lisesi yıl sonu sergisi

Millî İrade Meydanı’nda düzenlenen serginin açılışında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Cengiz Ünsal; “Artvin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz tarafından yıl boyu farklı tekniklerde yapılan çalışmaların yer aldığı bu güzel serginin açılışında siz değerli idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.


Sanat, gönülden gönüle giden bir yoldur.Sanat, kişinin estetik yönüdür. Hayatta estetik yön fazla olduğu zaman anlayış, kavrayış daha ince olur. Hayatımız güzelleşir,renklenir. Güzel Sanatlar Lisemiz şehrimiz ve bizim için çok önemli.Herkes doktor, avukat, mühendis ya da mimar olabilir; ama herkes sanatçı olamaz. Sevgili öğrenciler,bu anlamda sizler çok değerlisiniz; bunu aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın. Bu sergi, Artvin Güzel Sanatlar Lise’mizin ne kadar başarılı ve yetenekli öğrenciler yetiştirdiğinin de bir göstergesidir Bu güzel serginin hazırlanmasında emeği geçen kıymetli öğretmen ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum.”dedi.

Resim, seramik ve diğer görsel sanat dallarından örneklerin de yer aldığı sergide, Valimiz Ünsal, sergilenen çalışmaları büyük bir ilgiyle inceleyerek, emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutladı.🧑‍🎨

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu