Gündem

Bahçeli: Netanyahu yalnızlaşmakta


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Netanyahu için yakalama kararı caniler için çemberin daraldığını göstermesi yanında önemli gelişmedir. Netanyahu giderek yalnızlaşmakta güvendiği dağlara kar yağmakta.” dedi.

featured


Bahçeli: Netanyahu yalnızlaşmakta

‘Netanyahu giderek yalnızlaşmakta güvendiği dağlara kar yağmakta’ ifadelerini kullanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Açıklamalar şu şekilde:

“Netanyahu için yakalama kararı caniler için çemberin daraldığını göstermesi yanında önemli gelişmedir. Netanyahu giderek yalnızlaşmakta güvendiği dağlara kar yağmakta. Soykırımcıların kaçışı yok. Gazze Türkiye’nin de meselesidir. Gazze düşerse milli güvenlik tehditleri katlanacaktır. Siyonizmin kuklası bölücü terör örgütüdür. Anadolu’ya vaat edilmiş toprak tanımı getirenler kanı bozuk düşman çevreleridir. Kayıtsızlık gösterilirse bunun sonuçları ağır olacaktır.”

“Bebeklerin ölümüne sessiz kalan bir dünya tükenmiş ve sönmüş bir dünyadır”

Bebeklerin ölümüne sessiz kalan bir dünya tükenmiş ve sönmüş bir dünya olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şu ifadelere yer verdi:

“Gazze’ye baktığımızda 400 yıllık anılarımızı görüyoruz; oyunlarla elimizden çekip alınan masum bir şehrin hüznüne şahit oluyoruz. Bebeklerin ölümüne sessiz kalan bir dünya tükenmiş ve sönmüş bir dünyadır. Eğer öngörü ile hareket edemezsek, yarının temellerini bugünden atamazsak Gazze’dekinin aynısına vatanımızda maruz kalmamız muhtemeldir. Bir Filistin devletinin kurulması Orta Doğu’yu ve Türkiye’yi rahatlatacaktır.”

 

Bahçeli: Netanyahu yalnızlaşmakta

# MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli # TBMM grup toplantısında


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu