ManşetSpor

Başkan Kıyak’tan Anlamlı Çağrı

Başkan Kıyak; "Vanspor'u bizden daha iyi yerlere getireceğine inanan şehrin önde gelenlerine açık davetimizdir."


TFF 2’nci Lig Beyaz Grup Play-off yarı finali’nde 1461 Trabzon ile karşılaşan temsilcimiz Vanspor iki müsabakadan da istediği sonucu alamadı. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Kırmızı-Siyahlılar Play-off’tan istediği sonucu alamayarak, Trendyol 1’nci Lig hayallerini bir sonraki sezona bırakmıştı. 1461 Trabzon maçı öncesi suskunluğunu bozan VANSPOR kulüp Başkanı Feyyat Kıyak, önemli bir çağrıda bulundu. Kulüp başkanı Feyyat Kiyak, sosyal medya sayfası üzerinden yaptığı açıklamada; “Vanspor’u kendi şahsi emellerine alet etmeyecek, bu kulübü en az bizim kadar savunup ailesi olarak değerlendirecek kişilerle oturup konuşmaya ve gerekirse görevi devretmeye hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.
Başkan Kıyak, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi. “Çok kıymetli Van Spor sevdalıları ve hemşehrilerim;
Sizin de bildiğiniz üzere 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü itibariyle, iyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha noktaladık.
Göreve geldiğimiz günden beri, gecemizi gündüzümüze katarak işimizden, ailemizden, hayatımızdan kısıp Van Spor ve Van için çalıştık.
Kulübün başkanlığını ve yönetimini üstlendiğimiz bu iki sezonluk süreçte, maddi ve manevi olarak bir avuç insan dışında yalnız bırakıldık.
Destek açıklaması yapanların; destek günü geldiğinde ya kaçtığını ya da Van Spor üzerinden farklı emeller güttüğünü gördük.
Çoğu zaman, deplasmanlarda yaşadığımız ayrıştırıcı tutumu kendi şehrimizde dahi yaşadık.
Yani 38 hafta boyunca deplasmanda oynadık.
Bu denli yalnız bırakılmanın yanında, herkesin malumu olan organizasyonun yanlı tutumuna karşı da kelle koltukta savaştık.
Kimsenin söyleyemediğini söyledik. Kimsenin yapmaya cesaret dahi edemeyeceği tepkileri Van Spor’un gururu için gösterdik.
Hepsini ama hepsini siz değerli Vanlılar ve Vanspor için yaptık.
Bu iki sezonun sonunda öncelikle teşekkür edilecek birileri varsa, bizi sesi kısılana kadar destekleyen kırmızı siyaha gönül vermiş siz değerli Van Spor sevdalılarıdır.
Sonrasında ise Kulüp’ün iki sezondur play-off oynamasını sağlayan, maddi imkansızlıklara rağmen, sahaya çıkıp son ana kadar savaşan futbolcu kardeşlerime,
teknik ekip ve hocalarımıza,
saha dışında bitip tükenmek bilmeyen enerjileriyle, bizimle birlikte Van Spor için tüm süreçleri takip eden hukuk ekibimize,
tüm kulüp çalışanlarına ve bizimle beraber yol yürüyen kıymetli yoldaşlarıma bir teşekkür boynumun borcudur.
Umuyoruz ki Van Spor hak ettiği yerlere gelecek, bu şehrin çocukları kırmızı siyahlı bayrağı İstanbul boğazında dalgalandıracak ve kirli düzeni bozacaktır.
Şimdi birilerinin elini taşın altına koyması zamanıdır.
Bizim tek derdimiz, Van Spor ve Van’dır. Van Spor’un başarılı olması demek, Van ilimizin de gelişmesi ve zenginleşmesi demektir.
Van Spor’un geleceği için bu kulübü hak ettiği yere getireceğine güvenen, bu yükü maddi-manevi üstlenecek, Van Spor kulübüne yakışacak herkese kapımız açıktır.
Dolayısıyla projesine inandığımız, Van Spor’u bizden daha iyi yerlere getireceğine inanan şehrin önde gelenlerine açık davetimizdir.
Van Spor’u kendi şahsi emellerine alet etmeyecek, bu kulübü en az bizim kadar savunup ailesi olarak değerlendirecek kişilerle oturup konuşmaya ve gerekirse görevi devretmeye hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.
Bu kirli düzende temiz kalmak zordu. Yönetimimiz süresince, bu kulübün tüm paydaşları olarak bunu başardığımıza inanıyoruz” dedi.
Star Van Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu