Gündem

Çocuklar “Patterns of Nature” projesi ile doğal dünyanın güzelliklerini keşfediyor

Çocuklar “Patterns of Nature” projesi ile doğal dünyanın güzelliklerini keşfediyor

BİROL GÜNGÖRDÜ / ÇANAKKALE – BHA

 

“PATTERNS OF NATURE” Projesiyle Emine Münevver Denizolgun Anaokulu 4 yaş A – 4 yaş B ve 5 yaş B grubu öğrencileri doğanın desenlerini keşfediyor.

Projeyi yürüten öğretmenler Fatma Gülmez Gürbüz, Sevil Doğan Ateş ve Nermin Akmaz rehberliğinde öğrenciler doğal dünyanın güzelliklerini ve çeşitliliğini keşfederken bir yandan da eğlenerek öğreniyorlar.

Proje kurucu ortağı olan Fatma Gülmez Gürbüz çocukların farklı ekosistemleri tanımalarını, bu ekosistemlerdeki renk ve desen çesitliliğini farketmelerini, çocukların erken yaşta çevre bilincini kazanmalarını amaçlayan bu proje ile çocukların; doğal materyalleri kullanarak sanat etkinlikleri, drama, matematik , fen, kodlama oyun gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiğini, tüm bu etkinliklerin yanında çesitli web2 araçlarını öğretmen rehberliğinde öğrencilere kullandırarak dijital becerilerin de kazandırıldığını söyledi.

Sevil Doğan Ateş ise kendine özgü desenleri olan hayvanların çeşitli görseller, videolar, maketler vb. ile renkleri ve desenlerinin öğrencilerin incelemesini sağlayıp, hayvan desenlerinden oluşan materyallerden okul sergisi oluşturulduklarını belirtti.

Nermin Akmaz ise, doğal malzemelerden (çamur, pancar, ıspanak, zerdeçal, mor lahana, vb. malzemelerle renkler oluşturarak öğrencilerin spreyleme, püskürtme gibi tekniklerle kendi tişortlerine özgün desenler yaratmalarını sağladıklarını söyledi.

Proje öğretmenleri proje süresince çocuklarla birlikte çok keyif aldıklarını, çocuklar için hedefledikleri kazanımlara büyük oranda ulaşabildiklerini söylediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu