Gündem

En ufak aksaklık olmadan bu görev tamamlandı

Bayraktar: En ufak aksaklık olmadan bu görev tamamlandı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar konuyla ilgili şunları söyledi:

“Orada arazinin 9700 fitti. Derin vadiler vardı. O vadinin içine girdiğinizde görüntü alabiliyorsunuz. Vadinin arasında manevra yaparak uçmak zorunda kaldı. Hiçbir İHA bunu yapmaz, insanlı araçlar da yapmaz. Bu operasyonel hareket dünyaya damgasını vurdu. Dünyada bunu yapabilecek tek İHA, AKINCI.

İş yerindeydim ekip arkadaşlarımla beraber. Hem Batman’da, hem Van’da hem de Azerbaycan’daki arkadaşlarımızla koordine olarak bu işin teknik desteğiyle alakalı çalıştık. Tüm dünyaya damga vuracak bir operasyon gerçekleştirdi. 260 km’ye yakın rüzgâr vardı.

Bunun yanında kar, tipi, boran her türlü hava oluşumu vardı. En hızlı şekilde hedef bölgesine vardı. O kadar yoğun hava muhalefetinin olduğu şartlarda vadinin içerisine girerek bu görevi gerçekleştirdi. Bunu o şartlarda dünyada gerçekleştirecek İHA AKINCI var gibi.

Hali hazırda görevli olan AKINCI yönlendirildi. Bir anlamda operasyonel durum dünyaya damga vurdu. Bizim gücümüzü dünya görmüş oldu. Sabaha kadar bütün faaliyet boyunca bizim ekiplerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri çok büyük bir özveriyle çalıştı. Tekrardan İran halkına baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.”

Azerbaycan’da da İHA vardı, oradaki arkadaşlarımız da hazırdı. Türkiye’nin bu operasyonla dünyaya büyük bir örnek olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu