Gündem

Milli bir ekonomi üretmeyi hedefliyoruz

Türk Dünyası Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜRKGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Külünk ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Ankara Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Işık ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz tarafından karşılanan heyet görüş alışverişinde bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Işık TÜRKGİAD heyetine ziyaretleri için teşekkür etti, iş dünyası ile işbirliği içerisinde olmayı arzu ettiklerini vurguladı.

Türk Dünyası Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜRKGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Külünk de Türk tarihine ve kültürüne bağlı olarak çağdaş dünya ekonomisine entegre milli bir ekonomi üretmek ve Türk devletleri ve topluluklarıyla ekonomik iş birliğini arttırmayı hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu:

“TÜRKGİAD 4 Kasım 2023 tarihinde kuruldu. Yapımız İstanbul Ticaret Odası meclis ve komite üyeleri ile belediye meclis üyelerinin yer aldığı milliyetçi iş adamlarından oluşuyor. Milliyetçi iş adamları olarak Türkiye’mize ve yüzde 5 olan büyüme hızımıza katma değer sağlamak adına çalışıyoruz. Türk Devletleri Teşkilatı kuruldu. Bu teşkilata ve Türk Dünyası ülkelerine yardımcı olmak adına, güvenilir bir liman oluşturma adına iş adamları derneğimizi kurduk. Türkiye için faydalı hizmetler üretmeye, Avrupa Birliği fonlarından üyelerimizi faydalandırma ve kendi içimizde konsorsiyum oluşturma adına çalışmalar ve projeler üretmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu