Gündem

Yerlikaya açıkladı; Halkımızın çevreye zarar vermesi kabul edilemez


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün gece Kayseri’de yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu. Yerlikaya “Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez” dedi.

featured


Yerlikaya açıkladı; Halkımızın çevreye zarar vermesi kabul edilemez

ANKARA-BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri’de Suriye uyruklu bir şahsın küçük kız çocuğunu taciz etmesi üzerine çıkan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerlikaya, tacizcinin çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edildiğini belirterek ” Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir. Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’dan sonra dağılmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir.   Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez.   İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz” açıklamasında bulundu.

Yerlikaya açıkladı; Halkımızın çevreye zarar vermesi kabul edilemez

# Ali Yerlikaya # Kayseri # suriyeliler # Taciz


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu