Gündem

Fair World Uluslararası Yardım Derneği Tanzanya’da kurban organizasyonunu tamamladı


Merkezi Almanya’da bulunan Fair World (Adil Dünya) Uluslararası Yardım Derneği 5.yılında Afrika’da yardım seferberliği kapsamında Tanzanya’da kurban organizasyonu düzenledi.

featured


Fair World Uluslararası Yardım Derneği Tanzanya’da kurban organizasyonunu tamamladı

İsmail Karakaş/Tanzanya-BHA

 

Fair World (Adil Dünya) Uluslararası Yardım Derneği gönüllülerinin Tanzanya’da yaptığı çalışmalar sonuçlandı.

Avrupa’dan Tanzanya’ya uzanan yardım eli

Avrupa’da çeşitli ülkelerde bulunan hayırseverler tarafından kurulan Fair World (Adil Dünya) Uluslararası Yardım Derneği, bu yıl da Afrika‘da yoksullukla mücadele eden ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaştırmak üzere kurban bağış organizasyonu düzenledi. Kurban Organizasyonu kapsamında 16 kişiden oluşan gönüllü ekip Tanzanya’da Darüsselam’da ve çevre köyler ile Pemba Adası’nda kurban kesimi yaparak ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Tanzanya’nın Darüsselam şehri ve çevresinde bulunan yoksul köylerde yeterli gıdaya ulaşamayan, kırsal yerleşim yerlerinde yerel kabileler ile işbirliği içinde kurban organizasyonunda, kesim ve dağıtımında yerel yöneticiler de destek verdiler. Toplam 16 gönüllü gözlemciyle yürütülen çalışmalarda gönüllü yardım görevlileri ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Tanzanya Büyükelçiliği’ni ziyaret etmişti.

 

Beş Yıllık İyilik Hareketi

Fair World (Adil Dünya) Uluslararası Yardım Derneği, uluslararası alanda yardım çalışmaları neticesinde 5 yıldır Tanzanya’da Kurban Bayramlarında kurban yardımı, Ramazan ayında kumanya ve su kuyusu açma çalışmaları ile gıda ve ihtiyaç malzemeleri yardımlarında bulunuyor.

 

Eğitim Kurumlarına Özel İlgi

Gönüllüler, kurban programı sırasında Tanzanya’daki yetimhaneleri ve medreseleri ziyaret ederek, eğitim alanındaki desteklerini sürdürdü. Almanya merkezli Fair World (Adil Dünya) Uluslararası Yardım Derneğinin yanı sıra, Türkiye’den de yüzden fazla yardım derneği Tanzanya’da kurban organizasyonu düzenledi.

 

 

Fair World Uluslararası Yardım Derneği Tanzanya’da kurban organizasyonunu tamamladı

# KURBAN BAYRAMI # Tanzanya


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu