Gündem

İstanbul’da büyük Isparta buluşması yaşanacak

İstanbul’da büyük Isparta buluşması yaşanacak

ISPARTA-BHA

İstanbul’da yaşayan Ispartalılar, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde 6 Temmuz Cumartesi günü büyük Isparta buluşmasında bir araya gelecek. İstanbul’da 16 dernek ve 2 vakfın bir araya gelmesiyle oluşan Ispartalılar Gönül Birliği Derneği yöneticileri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret ederek, büyük buluşma öncesinde görüş alışverişinde bulundu.

Ispartalılar Gönül Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Faik Aşçı, derneği oluşturan dernek başkanları ve yöneticileriyle birlikte Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret ettiklerini belirtti. Aşçı, “İstanbul’da gençlerimize aidiyet duygusunu yaşatabilmek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Gençlerimize derneklerimizi tanıtarak memleket havasını onlara yaşatmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmen’in destekleriyle İstanbul’da Ispartalılar buluşması düzenleyeceğiz. Burada hemşehrilerimizi bir araya getireceğiz. Etkinliğimiz 6 Temmuz’da Bağcılar Halk Sarayı’nda gerçekleşecek “dedi.

Yalvaç Sücüllüler Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Yenituran da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in her zaman kendilerine destek verdiğini belirterek, teşekkürlerini iletti. Yenituran, “Belediye başkanımız kadar bize yaklaşan olmadı. Başkanımız gibi bizi sahiplenen olmadı. Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İstanbul’daki Ispartalılar derneklerinin yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’nın gelişmesi ve tanıtımıyla ilgili derneklerin güzel çalışmalar yaptığını söyledi.

İstanbul’daki Ispartalı dernekleriyle sürekli istişare halinde olduklarını dile getiren Başkan Başdeğirmen, 6 Temmuz’da İstanbul’da Ispartalılar buluşması gerçekleştireceklerini dile getirdi. Aynı programı geçen sene Ankara’da düzenlediklerini hatırlatan Başkan Başdeğirmen, “Ankara’da hemşehrilerimize düğün yemeğimizi ikram etmiştik. O sayede kendileriyle tanışma ve görüşme imkanımız olmuştu. Aynı şekilde İstanbul’da da şehrimizin düğün yemeğini ikram ederek hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde görüşme imkanımız olacak. İstanbul’da yaşamasına rağmen birbirini tanımayan birçok vatandaşımız var. Bir araya geldiğimizde çok güzel hoş sohbet ve dostluklar olacak. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi dostluk ve beraberlik yemeğimize

davet ediyorum. Isparta dışarıda daha büyük. İstanbul’da Isparta daha büyük. Ticaret ve diğer alanlarda çok büyük işler yapan büyüklerimiz ve hemşehrilerimiz var. İnşallah o gün hep beraber o güzelliği yaşayalım” görüşlerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu