Gündem

Şimşek: Programımızın ana hedefi dezenflasyondur


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Programımızın ana hedefi dezenflasyondur. Açık veya örtülü bir kur hedefimiz bulunmamaktadır. Ülke tecrübeleri, başarılı dezenflasyon programlarında kurulu reel olarak değerlendiğini gösteriyor.” dedi

featured


Şimşek: Programımızın ana hedefi dezenflasyondur

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabında ekonomi programı hakkında paylaşımda bulundu. paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Kural temelli ve planlanabilir politikalarımız başarıya ulaştıkça güven daha da artıyor, portföy tercihleri ​​TL’ye yöneliyor ve sürekli olarak kaynak girişi hızlanıyor. TL varlıklara yabancı ilgi artarken, bankalarımız ve reel sektörümüz uzun vadeli ve daha uygun çalıştırılan kaynak sağlıyor. Çok kişisel bankalardan dış finansman imkanlarımız da artıyor. Bu kaynaklar sadece kısa vadeli finansal yatırıma değil üretim ve ihracata yöneliyor.”

Programın olumlu sonuçlarının devam edeceğini belirten şimşek,

“Programımızın olumlu sonuçları devam edecek ve uluslararası sermaye girişinin vadesi daha da uzayacaktır. Türkiye’de mevcut gerçek ve tüzel kişi portföy tercihleri ​​ve artan dış kaynak giriş rezervlerimizin güçlendirilmesine önemli katkı sağlıyor. Program hedeflerimiz makro finansal istikrarı genişletme ve güçlendirecek adımları atmaya devam etmektedir.” dedi.

Şimşek: Programımızın ana hedefi dezenflasyondur

# Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu