Manşet

Son dakika! Hakkari Belediyesi’ne kayyum atandı!

Dün gece itibariyle büyük bir hareketliliğin yaşandığı Hakkari Belediyesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış, Van’da gözaltına alınırken polis ekipleri gece saatlerinde ise Hakkari Belediyesi’ne operasyon yapıldı. Yaşanan gelişmelerinden ardından İçişleri Bakanlığı flaş bir karar alarak Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ı görevden alıp kayyum atadığını açıkladı.


Hakkâri Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah gözaltına alındı. Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Hakkâri Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’a gözaltı kararı verildi. Van’da bulunan ve Van Emniyet Müdürlüğünce göz altına alınan Akış ile ilgili flaş bir karar geldi.
Şehrivan, Akış ile ilgili karara ulaştı. İçişleri Bakanlığı, Başkan Akış ile ilgili bir karar alarak görevden uzaklaşmasına karar verildi. Aynı kararda Akış’ın yerine Vali Ali Çelik’in kayyum olarak atandığı öğrenildi.
Kaynak Şehrivan
Star Van Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu