ManşetKöşe Yazıları

Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya farkı

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bölgesi'nin yanı sıra İran ve Irak'tan gelen çok sayıda hastalara hizmet veriyor.


Türkiye’nin en modern cihazlarla donatılmış hastanelerinden birisine sahip olan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Bölgenin sağlık üssü olarak nitelendiriliyor. Üstün teknolojiye sahip tıbbi cihaz ve yaşam destek üniteleri, donanımlı yoğun bakım ve tek kişilik odaları, uluslararası standartlarda ameliyathaneleri ve tecrübeli hekim kadrosu ve hastane personellleri ile Türkiye’nin en iyi hizmet veren hastaneleri arasında gösteriliyor.

Gelelim Asıl Konumuza;
Van Bölge Hastanesinde neller oluyor?
Van Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesinde son dönemde yapılan yenilikler ve değişimler tüm kesimlerce fark ediliyor ve akıllara bu soru geliyor. Bölge Hastanesinde neller oluyor? Van Eğitim ve Araştırma hastanesi tabiri caizse altın çağını yaşıyor.
Doç.Dr.Remzi Sarıkaya’nın
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim olarak göreve başlamasıyla birlikte hizmette zirveye tırmanış dönemi bir şekilde başlamış oldu. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kazandırılan teknik ve teknolojik cihazlar ile hasta bekleme süreleri en asgari düzeye indirilmiştir. Hizmet veren personllerin memnuniyeti hasta ve hasta yakınlarına sunulan kaliteli sağlık , hijyen ve güvenlik hizmetleri insana verilen değeri bariz bir şekilde gözler önüne seriyor. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece Van’a değil, tüm bölge illerinde de hizmet veren tam kapisetili bir sağlık kompleksi haline gelmiştir.

Başhekim Sarıkaya’nın göreve gelmesiyle iyi bir ivme yakalayan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi şehir hastanesi projesininde takipçisi olmuştur.
Hastane yerleşkesi içerisinde inşaa edilen ek binalar ile hizmet daha kapsamlı bir hale gelmiş ve bu durum kamuoyunda taktirle karşılanmıştır. Van halkı tarafındanda çok sevilen başhekim Sarıkaya, günün belirli saatlerinde polikinik ve servisleri gezerek hasta ve hasta yakınları ile sohbet ederek moral ve motivasyon anlamında destek sağlıyor. Van Bölge Hastanesinde çalışan personeller tarafındanda çok sevilen Sarıkaya başhekimlikten önce yıllarca kurumda hizmet veren çok tanınan ve sevilen bir kişilik olarak bilinmektedir.

Öte yandan hastane başhekim Doç Dr Remzi Sarıkaya’nın makam odasının hep açık olduğu her türlü talep ve şikayetleri bire bir degerlendir ve yerinde çözüm sağlarken eleştiriye de açık bir kurum olduğunu göstermiştir.
Star Van Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu