Ekonomi

Yeni gelecek özellikle X, TikTok ve İnstagram’a rakip olacak

Yeni gelecek özellikle X, TikTok ve İnstagram’a rakip olacak

Ankara-BHA

Elon Musk‘un sosyal medya platformu X, önemli bir yeniliğe hazırlanıyor. Platform, kullanıcıların ilgi alanlarına göre uyarlanmış kısa ve uzun videolardan oluşan bir akış sunacak. Bu özellikle birlikte, kullanıcıların paylaştığı ve oluşturduğu video içerikleri tek bir sekme altında düzenlenecek ve öne çıkarılacak.

Vine tekrar canlanacak

Beta sürümü bu yaz sonunda seçilmiş bir kullanıcı grubuna sunulacak olan bu özellikle bir zamanlar Twitter’a entegre edilen kısa biçimli video uygulaması Vine’ın yeniden canlandırılmasını da içeriyor.

Musk, Nisan ayında 186 milyon takipçisine Vine’ın geri getirilip getirilmemesi konusunda bir anket yapmıştı. Ankete katılanların neredeyse yüzde 70’i Vine’ın geri getirilmesine olumlu oy vermişti.

Vine uyuglaması, zirve noktasına 200 milyon kullanıcıyla ulaşmış ve Ice Bucket Challenge gibi viral trendlerle tanınmıştı. Ancak, Twitter, Vine’dan etkili bir şekilde gelir elde edemedi ve 2017’de platformu kapatmak zorunda kalmıştı.

X’in içindeki kaynaklar, Vine’dan esinlenen bu yeni özelliğin, kullanıcıların abonelik ve doğrulama hizmetleri satın alması yoluyla gelir elde edebileceğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu